top of page
Search
  • Writer's pictureDominika Matyasova

Slovenské ženy v biznise: Martina Churá

👩🏻‍🎨 Zoznámte sa s našou obľúbenou dizajnérkou Martinkou a jej zaujímavou cestou k vlastnému podnikaniu.


Nie len, že je to inšpirujúca a talentovaná dáma, jej energia doslova rozjasní celú miestnosť.


❤️ Nesmierne si vážime tento rozhovor a s akou ľahkosťou sa nám Martinka zverila s jej úskaliami, riešeniami a celým jej postojom k životu. Ďakujeme, že môžeme zdieľať Tvoj príbeh a podporiť aspoň našou maličkosťou v podobe zdieľania.


❕Prečítajte si v stručnosti jej príbeh, prezrite si už zrealizované vizualizácie práce Martinky a jej spoločnosti šikovných architektov @leeu_design a počkajte si možno na ďalšie pokračovanie ich cesty na našej stránke :)


Ďakujeme ❤️

Váš ZaJedno.sk Team ☺️


Už od malička

som vedela, že pôjdem vlastnou cestou, nakoľko som vyrastala vo výrazne podnikateľskom prostredí. Moje pracovné začiatky boli v bežnom zamestnaní, ale hneď po dvoch týždňoch som zistila, že toto nie je pre mňa tá správna voľba.

Odjakživa som bola skôr ten umelecký typ než analytický a vedela som, že sa moja práca bude týkať umenia. Spočiatku som túžila stavať mrakodrapy, nakoniec som však našla čaro vo vnútri a zistila, že milujem dizajn nábytku a všetko, čo sa točí okolo interiérov.

Paradoxom je, že som išla študovať architektúru, no nedokončila som ju. V mojej práci to však nie je problém a nik sa na to nepýta.


Začiatky

sú vždy ťažké, učila som sa najmä na vlastných chybách. Vždy som bola bojovníčka preto ma neodradia ani problémy, prosto idem ďalej! Musím ale priznať, že som si veľakrát poplakala na začiatku.

To ale nemení nič na tom, že mám veľké plány, inak ako vo veľkom myslieť neviem. Môj najväčší pracovný sen zatiaľ neprezradím, keďže najprv treba zvládnuť to, čo máme a potom sa môžeme pohnúť ďalej. Určite chcem, aby LEEU Design @leeu_design bola veľká a známa značka. Mám 32 rokov, čiže za 30 rokov práce si myslím, že môžeme dosiahnuť ešte veľa. Trvá to dlho kým človek nájde svoje miesto na trhu a stane sa známym. My, v LEEU Design na tom tvrdo pracujeme, aby sme boli v popredí.

Myslím, že jedným z dôvodov prečo sa mi dobre podniká na Slovensku, je to, že som veľmi prispôsobivá, navyše ma moja práca napĺňa. Keď vidím, že sa klienti tešia z diela, ktoré sme im vytvorili som štastná aj ja. Samozrejme, nie vždy ide všetko podľa plánov, no snažíme sa vynaložiť maximum aby to dobre dopadlo.


Môj vzťah s rodinou

a priateľmi sa kvôli môjmu podnikaniu nezmenil. Pravda však je, že mám menej času na osobný život a stretávam sa len s ľudmi, ktorí mi za to stoja a majú pre môj život veľký význam.


Najväčšia zmena počas môjho podnikania nastala vo mne samej.

Človeka to zmení, som priebojnejšia, naučila som sa riešiť krízové situácie s chladnou hlavou, hoci pred rokmi by som sa z nich zasypala. Dodalo mi to sebadisciplínu, bez nej to nejde. Naučila som sa kráčať, aj keď som už unavená, ale viem, že to robím pre seba a ešte musím vydržať.


Nadobudla som veľa skúseností, ale to najhlavnejšie je, že som si začala vážiť samu seba a svoj čas.


Dosť často mávam aj ja svoje slabé chvíľky. Môj liek na to je, ísť do postele, zaspať, nechať to tak a na druhý deň vidím svet krajší.

Keby som mohla dať radu svojmu mladšiemu ja

určite by som si poradila: nebrať veci osobne, ak niečo nevyjde. Mať chladnú hlavu v ťažkých situáciách a hlavne byť na všetko pripravená a mať systém!

Dôležité je mať všetko prehľadne v tabuľkách, mať diár a všetky potrebné nástroje k tomu, ktoré som na začiatku ja nemala 😄


So mnou je ťažko bojovať, lebo ja sa nevzdávam. V živote som veľakrát padla na kolená, ale vždy som sa z nich postavila. Nič ma neodradí a som veľmi vďačná, že to mám vo svojej povahe.


Netreba sa báť, ak niečo chcete, určite za tým choďte

Mne veľmi pomáha si predstaviť, že mám 70 rokov a rozmýšľam:

“Žila som život aký som chcela?”

A toto sa pýtam každý deň. Na základe toho sa rozhodujem, čo v živote chcem. Na konci života si musíme povedať, že sme prežili život taký, aký sme chceli a tak to má byť!

Comments


bottom of page