top of page
Search
  • Writer's pictureDominika Matyasova

Slovenské ženy a umenie: Vanessa Kollárová

❤️ Predstavujeme vám s radosťou a pokorou našu dobrú kamarátku Vanessu Kollárovú, ktorá sa venuje s vášňou jej životnému poslaniu a to vizáži a vlasom.


🙌🏼 S jej skvelým duševným nastavením a postojom dokáže z každej ženy urobiť jej najkrajšiu verziu nej a to aj bez veľkých zákrokov, vidí krásu v každom z nás a tú sa snaží iba podčiarknúť jej umením 😊

✊🏼 Silu a odvahu tejto ženy nachádzame v jej každodennom živote a osobne sa vždy dokážem inšpirovať vďaka jej poetickej bytosti a nadhľadu nad vecou, s pozitívnou energiou a upokojujúcim slovom.


Veríme, že budeme o Vanesske a jej úspechoch či myšlienkach počuť aj viac a teraz sa prosím zoznámte! 😊


Ak by ste si chceli objednať vizážistické a kadernícke služby našej Vaness alebo podporiť jej prácu, sledujte ju najej instagrame @the_new_unlimited_soul alebo facebooku: Vaness Kollárová.

A ak sa vám jej príbeh páčil alebo máte nejaké otázky, neváhajte a napíšte nám!


Ďakujeme ❤️

Váš ZaJedno.sk Team ☺️


Už od skorej dospelosti

som inklinovala k “čačkám”, móde a celkovému vzhľadu; sme tri sestry, všetky dlhovlasé a krásne, takže bolo na kom skúšať :)


Po základnej škole ma čakalo rozhodnutie, kam ísť ďalej, ako pokračovať a sama som sa rozhodla, že pôjdem touto cestou.

Nebolo to jednoduché, nakoľko som mala dobré známky, bola som šikovná a učitelia ma videli na gymnáziu alebo inej škole, pretože kaderníčky sú stále považované za žienky, ktoré nemajú dobrý prospech alebo len priemerný. Ja som si však chcela ísť za svojím.


Akurát otvorili v Bratislave školu s novým dvoj-odborom: kaderníctvo-vizážistika, aj s maturitou,

takže sa mi otvorili dvere a ja som rozhodne vošla dnu.

Som najmladšia z troch sestier a najväčší “rebel”. Častokrát som sa vďaka tomu cítila utláčaná a formovaná do predstavy druhých, ale slobodu, ktorú som cítila vo svojom vnútri ma vždy zaviedla nakoniec tam, kam som chcela, nech sa jednalo o akúkoľvek situáciu, aj keď tie cestičky sa vinuli kľukato, hrboľato a obila som si aj kolená.Moje blízke okolie vie,

že sa tejto činnosti venujem už nejaký čas, no

momentálne študujem na vysokej škole, takže sa nerealizujem v kaderníctve a vizážistike full-time.


Moja kreatívna stránka osobnosti

však prahne po týchto zážitkoch, preto by som veľmi rada rozšírila okruh žien, ktoré sa mi dostanú pod ruky :)


Hoci je pre mňa najväčšia satisfakcia, keď vidím, aké sú spokojné a šťastné, za niečo dostáva peniažky každý a mojím cieľom je dostať zaplatené za to, čo robím s radosťou a láskou. To sa napokon prejaví aj na konečnom výsledku.


Vnímam Krásu ako takú a tá nemá meradlá. Každá žena má Iskru, ktorú niekedy len treba pozvať na svetlo sveta a výzva je na stole.


Každá sme individuálna a máme svoju vlastnú predstavu o Kráse, preto sa snažím na každú žienku zvlášť naladiť a vyhovieť jej želaniu.

Som veľký knihomoľ,

takže inšpirácie bolo dosť, a najmä, môj vnútorný svet bol odmalička bohatý, čo sa fantázie týka. Vyrastala som v umeleckej rodine, ocko je spevák a inštrumentalista, prateta bola spisovateľkou a aj sestra akurát píše knihu, tak sa všetci máme na čo tešiť.


Ja sama svoju kreativitu a tvorbu najradšej vkladám do líčenia, účesov. Tancujem, fotím ako fotomodelka, píšem básne, pečiem pre rodinu chutné koláčiky, zdokonaľujem sa v kreslení, možno časom sa budem venovať viac aj hraniu na hudobný nástroj, vždy ma fascinovali bubny… Rada skúšam nové veci, takže tých záujmov je viac, len si na to treba vyhradiť čas.


V doterajších životných obdobiach

som mala aj ľudské vzory, sú to moje spriaznené duše, no so všetkou skromnosťou považujem za najväčšie umelecké dielo človeka samotného a seba samú.

Považujem sa za celoživotný projekt, ktorým sa kochám, obdivujem ho, pretože je dokonalé a hotové také, aké je a zároveň ho opracovávam najlepšie, ako v danej chvíli viem a považujem za správne, pretože som proces.

Myslím si, že umenie a kreativita, resp. tvorivosť je obrovská hnacia sila, ktorá mení životy. Pokiaľ ešte človek miluje to, čo robí, a robí to s vášňou a zapálením, každý deň preňho môže byť ten najobľúbenejší


Za životne dôležité považujem prácu na sebe, na svojom sebarozvoji, duševnom, fyzickom aj spirituálnom- táto triadická sféra. Moje nastavenia, hodnoty a pravdy, ktoré žijem, mi veľmi vnútorne pomáhajú a posúvajú ma.

Meditácie, prechádzky a rozjímanie v prírode,

napájanie sa na vnútorný zdroj a vnímanie môjho vnútorného sveta a ticha je niečo, bez čoho by môj život nemal zmysel.


Skutočnú hodnotu vnímam v láske, slobode, pokoji a pravde.

To je to, kým vo svojej podstate som; to, čo ma definuje. Všetko ostatné je bonus.


Svojmu mladšiemu "ja"

by som odkázala, aby niektoré veci neľutovalo, lebo vždy sa dialo to, čo ma priviedlo tam, kde som teraz.


Mojím najväčším snom a cieľom

je pomáhať ľuďom na všetkých úrovniach, aby sme boli v rovnováhe. Ešte donedávna som chcela ísť do Afriky, no môj pohľad sa trošku zmenil. Ale o tom možno v inom článku :)


Slovensko ako krajina je v mojom srdci a viem, že je tu dosť práce v súvislosti s mojím budúcim zámerom, ktorý považujem za svoje poslanie, ale jeden z mojich plánov zahŕňa určite aj nejaký pobyt v zahraničí.


Každá žena

ako aj každý človek bez ohľadu na pohlavie, vek, rasu, národnosť má obrovský potenciál splniť všetko, po čom túži. Prežívame individuálne skúsenosti celku a najlepšie je, keď každý konáme v súlade dobra pre všetkých.


Jedno príslovie hovorí,

aby každý spravil len jedného človeka šťastným a to sám seba.

Náš vnútorný svet odzrkadľuje ten vonkajší, preto je náš život vernou odozvou toho, čo máme ukryté vo svojom vnútri a myslím, že tým pádom, je na čom pracovať :)


Moja sila a odvaha

spočíva v uvedomení si, že ja som silou a odvahou. Že odpovede na každú otázku nachádzam v sebe. Ak si prosím lásku, najprv Láskou som.

Prejavenie vďačnosti, za všetko, čím som.

Sme veľkí Tvorcovia, tvoríme si vlastnú realitu, tak ju, prosím, tvorme v Láske, Pravde a Slobode a najmä, vedome.

A neberme sa tak vážne :)Comments


bottom of page