top of page
Search
  • Writer's pictureDominika Matyasova

Slovenské ženy v biznise: Lívia Illeová

💇🏻‍♀️ Zoznámte sa s našou obľúbenou kaderníčkou Líviou a jej cestou k vlastnému podnikaniu.

Nie len, že je to energická a talentovaná dáma, jej osobnosť dokáže každého inšpirovať k lepšiemu a úprimne, takéto rozhovory pri premene nášho vlasového imidžu sú tie pravé orechové.


❤️ veľmi si vážime a ceníme tento rozhovor a otvorenosť, ktorou nás Lili obklopila a podelila sa o svoju dlhoročnú cestu, jej úskalia a riešenia a jej pohľad na život. Ďakujeme, že môžeme zdieľať Tvoj príbeh a podporiť Ťa aspoň našou maličkosťou v podobe zdieľania.


❕Prečítajte si v stručnosti jej príbeh, prezrite si zákulisné fotky v jej kaderníckom salóne, načerpajte radosť z jej nadšenia pre svoje poslanie a ak vás zaujala, neváhajte a sledujte ju na @liviailleova 🙂

A možno sa dočkáme aj ďalšieho pokračovania jej cesty na našej stránke.


🥳 zároveň gratulujeme k 3. výročiu od založenia kaderníctva! Prajeme ešte vela úspešných rokov, plné radosti zo zmeny pod vedením šikovných rúk našej Lili 😍

Kadernícky salón Lille môžete aj osobne navštíviť a dohodnúť si termín v Šamoríne v OC Aréna 📲


Ďakujeme ❤️

Váš ZaJedno.sk Team ☺️


Mala som 13 rokov

kedy mi bolo celkom jasné, že chcem byť kaderníčkou. Čo ma na tom vtedy tak uchvátilo, úprimne, nepamätám si :)

Kaderníčku robím už od mojich 17. Po praxi som ostala pracovať v salóne aj ako brigádnik, pretože ma to veľmi bavilo. Vyučila som sa za kaderníčku na Svätoplukovej v Bratislave a odvtedy pracujem už 19 rokov ako kaderníčka nepretržite.


Pracovala som v rôznych salónoch celých 15 rokov ako zamestnaná a potom som si uvedomila, že vlastné kaderníctvo by malo byť mojim cieľom :)


Chvíľu som v minulosti robila na živnosť kaderníčku, to bolo cca 10 rokov dozadu, ale vtedy som na to ešte nebola celkom pripravená.


Dnes už som a hlavne verím tomu, čo robím.

Prvé momenty

vo vlastnom salóne boli úžasné, nedokázala som uveriť, že je to pravda :). Postupne som si ten pocit osvojila a teraz bz som už nemenila.


Nič by som nemenila. Keď sa tak spätne obzriem do minulosti, každý krok mal nejaký dôvod a zmysel, aspoň v tej chvíli určite.

Situácii bolo rôznych nespočetne. Od veľmi príjemných až po tie nie úplne príjemne. Raz večer som bola v kaderníctve úplne sama, prišiel sa strihať mladík v nie práve triezvom stave a nebol úplne najslušnejší, odcitujem ho - "Ostrihaj ma poriadne, lebo nemám dobrú náladu." No, nebolo mi všetko jedno. Ale chválabohu toto sa naozaj nestáva. Klop klop.


Vzťahy v rodine

sú aj počas mojej zaneprázdnenosti v poriadku a kaderníctvo z nás urobilo taký jeden tím. Každý zastáva nejakú dôležitú funkciu, bez rodiny by bolo všetko omnoho ťažšie.


Najviac moju silu preveril asi práve covid,

ktorý sa tu zjavil ani nie rok po otvorení a vytvoril všelijaké momenty. Ale či mi to niekto uverí alebo nie, ani na sekundu som neuvažovala o zatvorení. Práve naopak. Nejako zvláštne ma to posilnilo.

Nikdy nevieme, čo bude zajtra bez ohľadu na to, aká je situácia či kovidová či bežná. A práve preto si veľmi vážim, že som v tejto chvíli zdravá, mám pri sebe svojich najbližších a môžem robiť to, čo mám naozaj rada a čo ma baví. Nič viac mi netreba.


To kaderko je taká moja druhá domácnosť, o ktorú sa rada starám. Tento pocit som v zamestnaneckom pomere nemala.Veľmi nerozdeľujem veci na najlepšie a najhoršie.

Ale za pozitívne považujem asi to, že vnímam ako sa moja investovaná energia do mojej práce vždy vráti od ľudí naspäť. To je úžasná skúsenosť.


Snažím sa vo všetkom nájsť vždy niečo pozitívne, ak sa to dá. A väčšinou sa dá :)


Našu silu a odvahu treba v sebe nájsť, veriť si, nebáť sa, nenechať sa odradiť a hlavne neporovnávať sa. Každý máme svoj vlastný príbeh.

Verím tomu, čo robím

a neustále sa snažím pracovať na rovnováhe medzi prácou a súkromím, v myšlienkach a vo vnímaní okolitého sveta. Snažím sa nemať predsudky a nerobiť veci s pocitom, že musím, ale s pocitom, chcem a môžem.


Majme sa radi a rešpektujme sa navzájom.

Dnešný stav a situácia vo svete veľmi silno preveruje vzťahy. Každý by mal sám za seba robiť veci tak, ako to cíti, najlepšie ako vie, samozrejme s vedomím, že tým neubližuje nikomu inému. A nezabúdať pritom na seba :)

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page